Pierre Fabre Laboratuarları Fransa’da 50 yılı aşkın süredir ilaç, aile sağlığı ve dermokozmetik alanında hizmet vermektedir ve dünyada 140 ülkede temsil edilmektedir. Pierre Fabre İlaç Türkiye’ye ilk adımını 1996 yılında kurulan Sanofi-Doğu İlaç A.Ş. ortaklığı ile atmıştır. Daha sonra 2001’de Biomeriux ile yeni bir ortaklık kurmuştur. 2004’te ise Pierre Fabre İlaç A.Ş. Türkiye iştirakı kurulmuştur. Pierre Fabre İlaç A.Ş. Türkiye aşağıda belirtilen tedavi alanlarında faaliyet göstermektedir:
Onkoloji
GLOBAL BİR OYUNCU
Anti-kanser ilaçlarımız tüm dünyadaki onkolog ve ürologlar tarafından kullanılmaktadır. Pierre Fabre özellikle sitotoksik ürünlerin geliştirilmesi ve monoklonal antikorların geliştirilmesiyle ilgili yaptığı inovatif araştırmalarıyla tanınmaktadır.

ONKO-HEMATOLOJİ ARAŞTIRMALARINDA UZMAN

Onko-hematoloji alanında yapılan çalışmalar Pierre Fabre’nin önceliği olmakla beraber, R&D araştırmaları özellikle hedefli tedavilere yoğunlaşmıştır. Kanser araştırma ekiplerimiz, Saint-Julien (Pierre Fabre Immünoloji Merkezi) ve Tuluz’da (Pierre Fabre Araştırma ve Geliştirme Merkezi) yer almaktadır. Çalışma alanlarımız yüksek tıbbi beklenti gerektiren alanlara odaklanmıştır, bunlar; solid tümörler (meme,akciğer,kolon,over,mesane ve KBB kanserleri), hematolojik tümörler (lösemi,myelom, kemik iliği transplantasyonu) ve dermatolojik kanserlerdir.

ONKOLOJİDE ÖNCÜ
ULUSAL BİLİMSEL ARAŞTIRMA MERKEZİ (CNRS) ILE 30 YILLIK ORTAKLIK
Pierre Fabre Laboratuvarları’ının tarihinde Onkolojinin önemli bir yeri vardır. Pierre Fabre’li araştırmacılar, Navelbine’in 1978 yılında patent başvurusundan sonra Ulusal Bilim Araştırma Merkezi’nden Prof. Pontier ile çalışmışlardır. Bu ortak çalışma sonucunda da Navelbine 1989 yılında markalaşarak önce Batı Avrupa daha sonra da Amerika’da kullanılmaya başlanmıştır.
1987 yılında Pierre Fabre araştırma takımı yine Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi’nden Prof. Jaquesy’le yeni bir ortaklığa başlamış ve tamamen farklı bir kimyasal yaklaşıma imza atmışlardır. Burada yapılan aslında Nobel ödül sahibi George Olah’ın (1934)süper asidik ortamlarla ilgili çalışmasını, saf sülfirik asitten milyon kat fazla asidik ortam, temel alarak bunu tıbbi kimya boyutuna taşımak olmuştur. Bu başarılı çalışmanın sonucu da, süper asidik ortam kimyası kullanılarak elde edilen ilk vinka alkoloid olan Javlor olmuştur.
Pierre Fabre’nin kanserin tedavisinde kaydettiği birkaç gelişme aşağıdaki gibidir:
• JAVLOR®, süper asidik ortamda kimya kullanılarak elde edilmiş ilk vinca-alkaloid türevidir.
• Bitki özlerinden elde edilmiş aktif madde içeren kemoterapi ürünlerinin keşfi ve pazara sunulması
• Hastaların ve sağlık personelinin tedavi konforunu arttıran ağızdan kemoterapinin geliştirilmesi
• Küçük Hücreli Dışı Akciğer Kanserinin adjuvan tedavisi, mesane kanserinin ikinci basamak tedavisi ve kemik iliği transplantasyonu öncesinde kullanılmak için IV doz formları (özellikle çocuklarda) gibi pratikte çözümü bulunmayan hastalıkların tedavisinin geliştirilmesi


DÜNYA ÇAPINDA BİLİNİLİRLİK
Pierre Fabre Onko-Hematoloji bölümü, ilaç portföyünün pazarlamasını dünya çapında yapmaktadır. Pierre Fabre iştirakleri başta tüm Avrupa ülkeleri olmak üzere, Amerika, Japonya ve Brezilya,Çin,Hindistan,Rusya, Güney Afrike ve Kuzey Afrika gibi gelişmekte olan ülkelerde de bulunmaktadır. Dünya çapında yayılmış olan 25 iştirakte 400’den fazla çalışan görev yapmaktadır. Tıp dünyasıyla geliştirilmiş olan güvene dayalı güçlü ilişki ve bilimsel, klinik, törapatik ve üretim bilinci Pierre Fabre’yi kansere karşı yapılan savaşta Avrupa’nın liderelerinden biri yapmaktadır.
İki önemli üretim tesisi Amerika,Avrupa ve Japonya otoriteleri tarafından sertifikalandırılmıştır (FDA, EMA, PMDA).

Kadın Sağlığı
Pierre Fabre Laboratuarları uzun yıllardan beri kadın sağlığı ile ilgilenmektedir. 1980’lerin sonlarına doğru İsviçre Robapharm Laboratuvarlarının devir alınmasıyla kadın sağlığı Pierre Fabre için daha da önemli hale gelmiştir. Bu devirin ardından kadınlar için var olan tedavi çözümlerine TardyFeron® eklenmiştir.

Pierre Fabre İlaç A.Ş. Türkiye kadın sağlığı alanında TardyFeron ve gyno-TardyFeron ile hizmet vermektedir.

Nöropsikiyatri
Pierre Fabre’nin nöropsikiyatri alanındaki 25 yılı aşkın geçmişi Avrupa’da depresyon tedavisi ve Amerika’da fibromiyalji tedavisinde kullanılan bir molekül olan milnasipranın ve majör depresif bozuklukların tedavisinde kullanılan bu molekülün enantiyomeri levomilnasipranın geliştirilmesiyle başlamıştır.

Pierre Fabre İlaç A.Ş. Türkiye’de nöropsikiyatri alanında Ixel ile hizmet vermektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı
45 yılın üzerinde uzmanlığa sahip Pierre Fabre Ağız Sağlığı sağlık partnerleri ile geliştirdiği ilişkiyle reçete ürünleri, ağız bakım ve hijyen ürünleri sunmaktadır. Bu sayede Pierre Fabre ağız ve diş sağlığında birinci sınıf bir laboratuvar haline gelmiştir ve Fransa’da lider pozisyondadır. Ağız sağlığı alanında faaliyet gösteren tek bağımsız global ilaç laboratuarına sahip Pierre Fabre tüm kıtalarda dünya çapında 60’ın üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

Bilgi birikimimiz medikal aktivitemizin ilaç disiplini ile dermokozmetik aktivitemizin bitkisel uzmanlığını kombine etmektedir.

Pierre Fabre diş hekimleri ve ağız ve çene cerrahlarına farklı oral patolojilerin tedavisinde ve iyileştirilmesinde destek verirken; eczanelere müşterilerine tavsiyede bulunma ve orijinal ve etkili ürünleri sunma konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda halkı doğru ağız hijyeni ve düzenli diş hekimi ziyaretleri konusunda eğitmekte ve bilgilendirmektedir. Diş bakımında faaliyet gösteren topluluklar ile ortaklıklar kurmakta ve eczacıları ve eczane personelini eğitmektedir.

Diş macunları, jeller ve ağız bakım suları Fransa’da; diş fırçaları, diş ipleri ve arayüz fırçaları ise Avrupa’da üretilmektedir.

Pierre Fabre Ağız Sağlığı hijyenden tedaviye tüm ihtiyaçları kapsayan geniş bir ağız bakım ve hijyen ürün portföyüne sahiptir.

Ürünler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.