Dermo-kozmetik her şeyden önce cilt sağlığına ve güzelliğine titizlikle hizmet eden bir bilim alanıdır.
Bütün dermo-kozmetik ürünlerimiz, aralarında eczacı ve dermatologların da bulunduğu sağlık profesyonellerinden oluşan uzmanlık zinciri dâhilinde, ilaçlara özgü süreçlerden esinlenilerek tasarlanır ve üretilir.
Dermo-kozmetik vizyonumuz için en doğru tanımlama: elli yıldan fazla süredir grubumuzun temel niteliği olan farmasötik uzmanlık ve yenilikçilik prensipleri doğrultusunda deri ve saç için ‘sağlıktan güzelliğe’ uzanan doğrultuda hizmet vermekteyiz.
Hassas Ciltlerin Tercihi
Eau Thermale Avène, geniş ürün gamı ile hassas ciltlerden atopik ciltlere kadar geniş bir yelpazede dermokozmetik ürünler sunar.
Eau Thermale Avène ürün gamında yer alan tüm ürünler, yatıştırıcı özellikleri dolayısı ile tüm dünyada dermatologlar tarafından tavsiye edilen Avène Termal Su içermektedir.
Eau Thermale Avène markası; su üzerinde araştırmaların yapıldığı, korunmuş bir çevreye ve uluslararası üne sahip olan, dermatoljiye adanmış bir hidroterapi merkezine sahiptir. Eau Thermale Avène hidroterapi merkezi 1874’ten beri kamu yararına çalışmalar yapmaktadır.
Avène’nin hikayesi:
- Avène Termal Su’yu dermatoloji yönünden sağladığı terapötik etkileri ile 1736 yılında keşfedilmiştir.
- Termal su kaynağı, 1874 yılında kamu sağlığı yararına kullanılmaya başlanmıştır.
- 1975: Avène kaynağı Pierre Fabre Laboratuarları tarafından satın alınmıştır.
- 1990: Hidroterapi Merkezi kurulmuştur.
- 2007: Hidroterapi Merkezi yakınında su laboratuvarları kurularak Termal suyun kompozisyonu üzerine araştırmalar buradan yürütülmeye başlanmıştır.

Eau Thermale Avène, ürünlerini keşfetmek ve daha detaylı bilgi için:
Web Sitesi - Facebook Adresi
Saç ve Cilt Sağlığında Etkin Bilimsel Çözümler
Dermo-kozmetik ve ilacı birleştiren bir konsepte sahip olan Ducray Dermatolojik Laboratuvarlarının öncelikli amacı, eczacılara, dermatologlara ve hastalara cilt ve saç derisi rahatsızlıklarının tedavisinde ek olarak veya tedavi sonrası kullanabilecekleri ürünler sunmaktır. Ducray’in marka konsepti eczacılar tarafından rahatlıkla tavsiye edilebilecek; dermatologlar tarafından ise reçete yazılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu açıdan, tüm Ducray ürünleri güvenlik garantisi ile geliştirilir ve üretilir. Ürünlerinin içeriğinde bulunan aktifler, mükemmel bir bakım sunabilmek amacıyla, derinlemesine yapılan araştırmalar ve etkinlik testleri dikkate alınarak özenle seçilmektedir.
Ducray Dermatolojik Laboratuvarları dermatolojideki uzmanlığı şu unsurlar sayesinde geliştirmiştir:
- Eczane çalışanlarının tavsiyelerine ve doktor reçetelerine adapte edilmiş ürün gamları
- Reçete ve tavsiyeye dayalı pazarı kapsayacak daha geniş ürün yelpazesi
- Aktif içeriklerimizde, kazanılan klinik değerlerimizde, konseptini öne çıkaran paketleme sisteminde geliştirdiği teknik özellik ve yenilikler.

Ducray Laboratuvaları Dermatologlara, Eczacılara dermo-kozmetik ve ilaç arasında bir sınır olan, cilt ve saç için ilk aşama tedavi ürünleri sunarak patolojik sorunların çözümüne yardımcı olur. Ducray, etkinliği ispatlanmış aktif bileşenlerle her zaman için sağlık ve güzelliğin hizmetine adanmış dermatolojik araştırmalar sunmaktadır.

Ducray, ürünlerini keşfetmek ve daha detaylı bilgi için: Facebook Adresi
Saç Bakımında Bitkisel Uzmanlık
Pierre Fabre grubu botanik uzmanı Klorane markası, botanik bitkilere olan tutkusuyla Pierre Fabre tarafından 1965 yılında kurulmuş farmasötik bir markadır. Kuruluşundan bu yana, yenilikçi aktifler yaratabilmek için özenle seçtiği bitkiler sayesinde ürünlerinde, yüksek kalite, etkinlik ve güvenlik garantisi sunmaktadır. Klorane Laboratuvarları, her bitkiyi spesifik endikasyonlar için özel olarak özenle seçmekte ve bilimsel olarak etkinliklerini kanıtlamaktadır. Bitkilere olan tutku ve bilimsel tecrübenin birleşiminin yanısıra çalışmalarında doğayı korumayı ön planda tutmaktadır.
Yenilikçilik: Bitkiler aleminin faydalarına inanan eczacı, tarımbilimci, biyolog ve botanik uzmanlığıyla bitkiler üzerinde ileri bir araştırma...
Bioçeşitliliği korumak: Herkesin sağlığı için henüz keşfedilmemiş veya tanınan bioçeşitliliği ve bitki mirasını sürekli olarak korumak...
Etkinlik, güvenlik ve kalite garantisi: Verimliliği kanıtlanmış bitkisel aktiflerimiz... Farmasötik bir gruba dahil olma ve böyle bir kültürün içinde olmanın verdiği kalite anlayışı.
İş ortaklarımızın saygısı: Uzmanlığımızın gelişmesinde büyük katkısı olan iş ortaklarımız, tarımbilimciler, çiftçilerden gördüğümüz saygı.

Klorane, ürünlerini keşfetmek ve daha detaylı bilgi için: Facebook Adresi
Bebeklerin Hassas Cildine Özel
Tamamen doğal bir seçim... Hoş bir kokuya sahip olan Klorane Bebe anne ile bebek arasında teması güclendiren bir markadır... Bebeğinizle şefkatli ve sıcak bir iletişim kurmanızda tatlı bir masajdan daha mükemmel ne olabilir? Henüz dünyayı tanıma evresinde olan bebekler için Klorane Bebe, hoş bir koku sunarken, yumuşak dokusuyla anne ve bebek arasındaki bağı kuvvetlendirir. Ürünlerimizdeki Calendula bitkisini en fazla etken maddeyi sağlayabilmek adına onlarca çeşit arasından seçiyoruz Ürünlerimizde kullandığımız Calendula bitkisini Fransa’nın Batı ve Kuzey batısı’nda ekolojik dengeye zarar vermeyecek şekilde yetiştiriyoruz. Aktif maddenin kalitesini koruyabilmek amacıyla, her bir Calendula’yı çiçeklenme döneminde elle ekiyoruz. Klorane Bebe ürünlerimizin verimlilik ve güvenliğini sağlamak amacıyla kendi Calendula ekstremizi kendimiz yetiştiriyoruz.
Güvenlik garantisi
Klorane Bebe’nin öncelikli hedefi, bebeklerin hassas cildine yönelik; hipoalerjenik, alkol, parapen, koruyucu, renklendirici içermeyen, dermatolog ve pediatristler tarafından test edilmiş ürünler sunmaktır.

Ayrıcalıklarımız
- Kalendula ekstresi ile formüle edilmiş doğal ve etkili formüller
- Minimum sayıda etken madde kullanarak ürünlerimizi formüle ediyoruz.
- Mükemmel toleransı olan risksiz etken maddeleri kullanıyoruz
- Şişelerimiz çocuk emniyeti içermektedir
- Pierre Fabre bilgi birikimi ve medikal tecrübesi ile kati standartlarda üretim
- Tam güvence sunabilmek adına ürünlerimiz satışa sunulmadan önce 10 farklı test basamağından geçmektedir.
- Ürünlerimizi tüm dünyada yeni doğan servislerde kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.

Klorane Bebe, ürünlerini keşfetmek ve daha detaylı bilgi için: Facebook Adresi
Vücut Bakımında Bilimsel Deneyim ve Doğanın Sundukları
Vücut güzelliğini, bilimi ve doğallığı birleştiren bir marka...40 senedir kadınların incelme isteklerine karşılık verirken onlar için hayat boyu güzellik bakımı ürünlerini yeniliklerden uzak kalmadan sunmuştur. Hayatın her anında kadınların parlaklık, sıkılık, incelik gibi güzellik ihtiyaçlarına cevap vermeyi benimsemiş bir marka olarak anne adayları için de uygun ürünler geliştirmiştir.
Marka değerlerimiz
Uzmanlık alanı vücut güzelliği

Vücut bakımı: Cildiniz ve vücudunuzu daha güzel hissetmeniz için...

Selülit Bakımı: Daha sıkı, daha ince bir görünüm...

Çatlak Bakımı: Güvenilir bir bakım, ipeksi bir sonuç

Elancyl, ürünlerini keşfetmek ve daha detaylı bilgi için: Facebook Adresi
Dermatolojide Fark Yaratan Çözümler
Pierre Fabre Dermatoloji laboratuvarları 30 yıldır en iyi dermatolojik tedavileri araştırmaya kendini adamış Pierre Fabre grubun en dermatolojik markasıdır.

Pierre Fabre Ar&Ge Laboratuvarlarının gücünü de arkasına alarak, dermatoloji, pediatrik dermatoloji ve onkolojik dermatoloji tedavilerinde araştırma projeleri yürütmektedir.

Pierre Fabre Laboratuvarlarının medikal ve kozmetik bilgi birikimini de arkasına alarak geliştirilen ürün serisi, birçok dermatolojik hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Akne, mantar enfeksiyonları, atopik dermatit, psoriasis ve alopesi bunlardan sadece birkaçına örnektir.
Ülkemizde de bulunan Dexeryl Fransa’da dermatologlar tarafından en çok tercih edilen yumuşatıcı olarak lider konumdadır.

Pierre Fabre Dermatoloji Laboratuvarları, Bordeaux Üniversitesi Hastanesi ile beraber, infantil hemanjiom tedavisinde onaylanmış tek oral tedavi ürünü olan Hemangiol® ‘ü geliştirmiştir.

Son dönemde, pediatrik dermatoloji alanında fark yaratan bu ilacı dünya pazarına sunmuştur. Hemangiol® sayesinde Pierre Fabre Dermatoloji grubu,pediatrik dermatolojide yeni araştırmalar yürütmeye başlamıştır.

Hemangiol® Amerika’da FDA’den onay almış, Avrupa ülkeleri için onay süreci devam etmektedir.

Dermatolojik tedavilerde Türkiye pazarına girecek yeni ürünleri ile de, dünya pazarında olduğu gibi fark yaratmaya devam edecektir.